EĞİTİM | Serra Kreş & Anaokulu

Kapat

Kapat

EĞİTİM

Eğitim öğrenciye saygıyla başlar.

 

Reggio Emilia Yaklaşımı, tüm dünyada saygı duyulan önemli bir erken çocukluk eğitimi yaklaşımıdır. Türkiye’de okul öncesi eğitim kurumlarında, çocuğun eğitim ve öğretim sürecine yeni bir ışık tutan, çocuğun doğasına uygun eğitim vermeyi amaçlayan bir eğitim sistemidir. MEB Okul Öncesi Eğitim Programlarında sıkça vurgulanan, çocuğun gelişimi, ilgi, istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak plan hazırlama mantığı ile çok sıkı örtüşmektedir.Reggıo emilia çocuklarının içsel motivasyonu yüksektir.Çünkü eğitim sistemimiz çocuğun özgür yapısı içinde zorlanmadan, örselenmeden, incitmeden eğitim vermeyi hedeflemektedir.

 

Serra Anaokulunda özveri,öğretmenin hem çok rahat, hem de dikkatli olması hep ön plandadır.Okulumuzda  çocuklarımızın ilgi alanlarına ,meraklarına göre aylık proje çalışmaları yapılmaktadır.Çocuklar bu proje çalışmalarında hem ellerini hem de akıllarını kullanarak yaratıcılıklarını ortaya koymaktadırlar.
Çocuklarımız geliştirilen projelerde fen-matematik-sanat-dil-müzik gibi disiplin alanlarını bir bütün halinde projeler içinde işler.Sınıf ortamı çocukların fikirlerini birbirleriyle paylaşabilmeleri için olanaklar sağlamaktadır. Bu amaçla eğitim ve etkinlikler için uygun araç gereçlerle donatılmış farklı atölyelerde proje tabanlı bir eğitim sistemi uygulamaktayız. Çocuklar küçük gruplar halinde çalışırken öğretmen çocukların söylediklerini kaydetmekte ve daha sonra bu kayıtları onlarla paylaşmaktadır.
Aynı amaçlarla ingilizce eğitiminde önem veren Serra Anaokulunda çocuklarımızın doğru ve etkin ingilizce eğitimi almaları sağlanmaktadır. Ayrıca drama, müzik, jimnastik diğer branş derslerimizdir.
Çocuklarımıza vermek istediğimiz iki şey vardır; Biri sağlam kökler, diğeri ise bir çift kanat.ADRES

Yeni Batı Mahallesi Palandöken caddesi 2413. Sokak No:1
Batıkent / Ankara
info@serraanaokulu.com

© Sitede kullanılan fotoğraflar Serra Anaokuluna aittir. İzinsiz kullanılamaz.