REGIO EMİLİA EĞİTİM YAKLAŞIMI

REGIO EMİLİA EĞİTİM YAKLAŞIMI


Serra Kreş ve Anaokulu olarak eğitim sistemimiz olan “REGIO EMİLİA EĞİTİM YAKLAŞIMI’nı benimsiyor ve uyguluyoruz. ”Yaparak, yaşayarak öğrenme” sloganlı eğitim sistemimiz de okulumuz içerisinde 8 adet atölyemiz mevcuttur.

⦁ Fen-Astronomi Atölyesi
⦁ Sanat Atölyesi
⦁ Sosyal Yaşam Atölyesi
⦁ Akıl Oyunları-Matematik Atölyesi
⦁ Puzzle ve Kitap Atölyesi
⦁ Ritm ve Orff Atölyesi
⦁ Drama Atölyesi
⦁ Jimnastik Atölyesi

Yuvamızda sınıf dışında vakit geçirebilecekleri aktivite mekanları bulunmaktadır. Çocuklar bahçede kendi seralarını oluşturabilecek ve atölyelerde değişik malzeme kullanarak farklı çalışmalar yapabilmektedirler .Ayrıca atölyelerimizde çocukların ilgisini çekecek köşeler bulunmaktadır. Mutfak köşesi, tamir köşesi ve oyun blokları gibi. Bunun ötesinde ortamımız çocukların sergi alanıdır. Hiç bir köşe değersiz değildir ve okulun her bir köşesi, sınıf kapıları, merdiven duvarları, hatta tuvaletlerin duvarları bile faaliyetlerimiz için ev sahipliği yapacaktır. Bu çalışmalarda hiç bir hazır çizim, şablon kullanılmadığı gibi, öğretmenlerde yapılan işin tekniğini öğretmek dışında çocuğa yönlendirmede bulunmayacaklardır. Bu nedenle tüm eserlerin, renklerin çeşitleri çocuklara ait olacaktır. Böylece çocuklarımızın yaratıcılığını ateşleyecek, zengin, ilgi çekici bir ortam yaratılırken, aynı zamanda da çocukların yaptıkları çalışmaların sergilenmeye değer düşüncesini siz değerli velilerimize iletmiş olacağız.

Serra Kreş ve Anaokulu olarak çocukların gerçek dünyayı olduğu gibi algılayabilmek için yeterli beceriye, meraka, yeteneğe, yaratıcılığa sahip olabileceklerini düşünüyoruz.

“Miniklerimizin Büyük Hayalleri” için Serra Kreş ve Anaokulu olarak çocuklarımızla birlikte yeni adımlar atıyoruz. Sevgilerimizle,

Sinem ÖZDEN
Serra Kreş ve Anaokulu
Müdür Yardımcısı